7-Femeia este mental yang (+) activa si sexual yin (-) pasiva,barbatul este polarizat invers.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

7-Femeia este mental yang (+) activa si sexual yin (-) pasiva,barbatul este polarizat invers.

Mesaj  Admin la data de Joi Feb 25, 2010 3:41 pm

Incepem sa intram mai in profunzimea subiectului.Femeile,asa cum am aratat in titlul topicului, sunt mental active (+).Printre alte aspecte,aceasta activare solara la nivel mental,da o directie de expansiune,activitate exagerata,care poate fi interpretata si ca un fel de "agresiune activa".
Barbatul este dinamizat la nivel mental yin (-),pasiv.Asta inseamna o activitate cerebrala ceva mai redusa,mai bine configurata,mai rationala.
Acum trebuie sa retinem ca societatea noastra,ca nivel de constiinta,este,plastic spus,la nivel sexual.Acest fapt face ca,prin rezonanta,energia predominanta la nivel individual sa fie energia sexuala.Dar,dat fiind faptul ca doar barbatii sunt cei care sunt activi (+) la acest nivel,ei sunt si cei mai afectati,excitati,influentati si chiar controlati de aceasta energie.Acest lucru a fost remarcat,in special de femei.Odata ce femeila au sesizat acest lucru,au inteles ca folosind energia erotica,pot controla cu cea mai mare usurinta barbatii.Nu le-a mai ramas femeilor decat sa se dezbrace cat mai complet in toate situatiile,pe strada,la televizor,etc.
1- Asta numesc eu o adevarata agresiune a femeilor asupra barbatilor.
2-Seara,ajunsi acasa,barbatii sunt numai buni pentru a doua agresiune din partea femeilor,cea mentala.
In aceasta situatie,complet frustrat sexual,de dorinta provocata de imaginea unor superbe femei dezbracate pe care le vede pretutindeni,obosit,si fiind atacat verbal de catre femeia de acasa (care de cele mai multe ori miroase a mancare si este si neepilata),..............asta numesc eu "Victima".

Admin
Admin

Data de inscriere: 09/02/2010

Vezi profilul utilizatorului http://femeia21.netgoo.org

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum